Ploché střechy, střešní světlíky, opláštění budov, revitalizace panelových domů realizace v celé ČR
CZ
Realizace staveb Střecha Střešní světlík Fotovoltaické panely Opláštění Opláštění Opláštění Prosvětlovací pásy Prosvětlovací pásy Dveře a vrata Dveře a vrata
Realizace staveb

Realizujeme rekonstrukce i novostavby především průmyslových objektů na klíč. Naším hlavním zaměřením jsou ploché střechy, opláštění, střešní světlíky.

Vážení zákazníci, vítáme vás na stránkách firmy Střechy Vaníček spol. s.r.o. – specializované firmy na ploché střechy, střešní světlíky a opláštění budov.

Naše činnost je zaměřena na následující obory:

Ploché střechy rekonstrukce střech průmyslových a obytných
objektů, dodávky a montáže nových střešních plášťů
home box 1
Opláštění a zateplení průmyslových budov dodávky a montáže opláštění budov - systém sendvičových panelů, skládané fasádní systémy home box 2 Střešní světlíky vlastní výroba světlíkového systému SKYLIGHT
včetně dodávky a montáže
home box 3

Podtlakové kotvení PROTAN

 

Naše firma již řadu let úspěšně realizuje unikátní systém kotvení izolace na plochých střechách, tzv. vakuové kotvení. Tento systém byl vyvinut v Norsku firmou PROTAN AS, které je v ČR zastupována společností IZOLPROTAN s.r.o.

Systém podtlakového kotvení byl vyvinut v podmínkách drsné norské krajiny a v Norsku byl také v osmdesátých letech minulého století certifikován . Jeho principem je využití sání větru k ukotvení střešních izolací.

Na český trh byl systém uveden v roce 2001 právě firmou IZOLPROTAN s.r.o.

K ukotvení hydroizolace dochází pomocí vakuových ventilů, které jsou na základě výpočtu rozmístěny po obvodu střechy. Vakuové ventily jsou konstruovány tak, že se při silném větru uvnitř ventilů vytváří podtlak, který odsává vzduch z prostoru pod hydroizolační folií jednosměrně a tak dochází k přítlaku foliové krytiny k podkladu. Čím silnější je vítr, tím větší vzniká přítlačná síla.

Tím, že k pohybu vzduchu dochází pouze směrem ven, vedlejší výhodou toho systému je odvádění případné vlhkosti ve střešním plášti a tím postupné vysušování.

Systém podtlakového kotvení najde využití u střešních plášťů, kde klasické mechanické kotvení pomocí střešních kotev není možné nebo žádoucí.

Široké využití je zejména u rekonstrukcí střešních plášťů, kde docházelo po delší dobu k zatékání a v souvrství je velké množství srážkové vody. Aplikací vakuových ventilů  je možné střechu postupně vysušit.

Tímto postupem se šetří nemalé prostředky a eliminuje se riziko zatečení, které při demontáži původních vrstev střechy je velmi vysoké.  

Naše společnost úspěšně realizuje systém vakuového kotvení střech od samého počátku, kdy byl uveden na český trh. Vlastníme certifikát o proškolení na aplikaci tohoto systému. Každoročně nám přibývá několik úspěšných střech s podtlakovým kotvením.

Možnost jeho využití ve vhodných případech zákazníkům vždy sami nabídneme.

 

Ukázky z našich realizací

Sellier Bellot a.s. , Vlašim

Bytový dům Štúrova 55, Praha 4 Krč

UVR a.s., Mníšek pod Brdy