Ploché střechy, střešní světlíky, opláštění budov, revitalizace panelových domů realizace v celé ČR
CZ
St
Realizace staveb Střecha Střešní světlík Opláštění Opláštění Opláštění Prosvětlovací pásy Prosvětlovací pásy Dveře a vrata Dveře a vrata
Realizace staveb

Realizujeme rekonstrukce i novostavby především průmyslových objektů na klíč. Naším hlavním zaměřením jsou ploché střechy, opláštění, střešní světlíky.

Vážení zákazníci, vítáme vás na stránkách firmy Střechy Vaníček spol. s.r.o. – specializované firmy na ploché střechy, střešní světlíky a opláštění budov.

Naše činnost je zaměřena na následující obory:

Ploché střechy rekonstrukce střech průmyslových a obytných
objektů, dodávky a montáže nových střešních plášťů
home box 1
Opláštění a zateplení průmyslových budov dodávky a montáže opláštění budov - systém sendvičových panelů, skládané fasádní systémy home box 2 Střešní světlíky vlastní výroba světlíkového systému SKYLIGHT
včetně dodávky a montáže
home box 3

Opravy foliových střech

Vaše plochá střecha, kterou jste před 20-ti či méně lety nechali opatřit novou PVC hydroizolací nebo jinou povlakovou krytinou, vám náhle dosloužila ?

Máme pro vás několik možností řešení, které jsou vždy individuální a které vám rádi nabídneme.

Nejprve je dobré zjistit příčiny a možné chyby, proč již střecha neplní svou funkci, aby bylo možné se jim při nastávající nevyhnutelné opravě vyhnout.

Důvodů ztráty funkčnosti střechy může být několik:

V ČR se od 90. let rozšířila aplikace střešních krytin na bázi měkčeného PVC . Tyto mPVC folie jsou jedním z hlavních typů povlakových krytin používaných i současné době. Jejich výhodou je příznivá cena, široké spektrum využití, snadná zpracovatelnost i požadovaná požární odolnost.

Bohužel i na náš trh pronikly materiály od méně renomovaných výrobců. Ani zákazníci ani realizační firmy tehdy nevěděli, jak překvapivě krátká může být životnost takových materiálů. Některé z nich ztratily hydroizolační vlastnosti již za několik let ( 3-4 roky ), ačkoliv u nich byla deklarována předpokládaná životnost na 20 -30 let.

Naštěstí je možné vybírat ze značek, jejichž materiály těchto životností dosahují. ( SIKAPLAN, SARNAFIL , PROTAN, BAUDER aj .)

Od doby prvních realizací plochých střech s foliemi na bázi mPVC již uplynulo více než 25 let a mnohé z nich jsou na hranici životnosti. Pak stačí  jedno krupobití a havárie ve formě stovek prasklin je na světě. Opravit takto poškozenou střechu záplatováním je zpravidla nemožné, jelikož tyto folie jsou ve velké většině v důsledku degradace nesvařitelné

Majitel objektu pak stojí před rozhodnutím, jaký materiál zvolí na následnou opravu. Má vůbec možnost zvolit materiály s delší životnosti na 30 a více let ?

Od 80. let jsou na trhu fólie na bázi polyolefinů (polypropylenů a polyetylenů) označované jako FPO/ TPO . Výhodou těchto folií je, že neobsahují žádná migrující změkčovadla, která by mohla jako u PVC folií unikat a tak zkracovat jejich životnost. Zároveň jsou tyto folie ekologické ( bez obsahu chloru ) , snášejí se jak s asfalty, tak i pěnovými polystyreny.

Naše společnost začala tyto hydroizolační folie aplikovat již od 90 let. Byly to hydroizolační folie od švýcarské firmy SARNAFIL ( dnes vlastněné firmou SIKA ). Tyto materiály jsou stále plně funkční a to často i ve velmi ztížených podmínkách- viz. foto níže.

Střecha slévárny – trvale vystavena agresivnímu
slévárenskému prachu po 22 let

Očištění povrchu a zkouška svařitelnosti s novým materiálem

Bezproblémové navaření plně funkční záplaty
(folie Sarnafil TS 77-12 tloušťka 1,2 mm)